Zirkonyum Kaplama Avantajları

İçindekiler

Estetik Zirkonyum Diş

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Zirkonyum Kaplama Avantajları :

Zirkonyum kaplamanın en büyük avantajlarından biri sağlamlığı ve dayanıklılığıdır.  Zirkonyum, sağlamlığının ve dayanıklılığının yanı sıra insan vücuduyla da uyumludur ve tıp alanında kullanımını yaygınlaştırmaktadır.

Kaplamalarınızın güçlü bir malzemeden yapılması gerekir, bu nedenle zirkonyum, ağzınızın arka kısmındaki kaplamalar için iyi bir seçim olabilir. Ayrıca zirkonyum çok güçlü olduğu için bir diş hekimi dişiniz için çok fazla hazırlık yapmak zorunda kalmayacaktır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları : Biyouyumluluk:

Vücut zirkonyumu reddetmeyeceğinden, kuronlara enfeksiyon, komplikasyon, ağrı, rahatsızlık ve alerjik reaksiyon olasılığı daha düşük olacaktır.

Ana dişinize en yakın kaplama

Zirkonyum, lekelenme veya kırılmalardan kaynaklanan diş hasarlarını örtmede ve gizlemede porselene göre tercih edilir.

Dayanıklılık

Kristalden yapılmış olan zirkonyum neredeyse yok edilemez, en şiddetli çiğneme ve ısırma faaliyetlerine kolayca dayanabilir. Aslında zirkonyum porselenden beş kat daha güçlüdür! Zirkonyum kronlar neredeyse yok olmayacak şekilde öğütülür. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı dirençlidirler, bu da diğer kaplama türlerinde yaygın olabilen diş aşırı duyarlılığının sıklığını azaltır.

Uzun ömürlü

Zirkonyum kaplamalar dayanıklılığının yanı sıra porselen kaplamalara göre daha uzun ömürlüdür. Bu, esas olarak zirkonyumun ufalanmaya ve çatlamaya karşı daha dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Kolayca değiştirilebilir, yeniden şekillendirilebilir ve renklendirilebilir.

Güçlü yapılarına rağmen zirkonyum kuronlar, hastanın doğal dişlerine uyacak şekilde kolayca şekillendirilebilir, boyutlandırılabilir ve renklendirilebilir. Zirkonyum kronların dövülebilir doğasının, yerini aldığı orijinal krondan daha iyi şekillendirilmiş kronlar üretebileceği düşünülmektedir. Mükemmel şekli, boyutu ve rengi oluşturma yeteneği, hasta için çok daha iyi, daha doğal bir görünüm sağlar.

Tipik olarak, bir kaplama gerektiğinde, kaplamanın üzerine tam olarak oturması için orijinal dişin bir tabakası çıkarılır. Zirkonyumun gücü, kaplamaların için daha ince bir tabakanın gerekli olduğu anlamına gelir. Daha ince bir kuron, orijinal dişin daha az çıkarılmasına neden olur.

Estetik

Zirkonyum kaplamalar kristalden yapıldığı için yarı saydamdır. Zirkonyumun berrak, yarı saydam görünümü, hastanın doğal diş rengine en uygun, altın veya porselen kuronlardan daha iyi mükemmel diş rengine olanak tanır.

zirkonyum kaplama ajantajları

WhatsApp

0544 856 8116

0544 856 8116

Bilgi ve Randevu

Çalışma Saatleri

Pazartesi- Cumartesi : 9:00 - 19:00

Büyükdere Cad.

Şişli / İstanbul