Porselen Kaplama Avantajları

İçindekiler

Estetik Diş Tasarımı

Porselen Kaplama Avantajları

Porselen Kaplama Avantajları : 'Porselen Kaplamalar', tek ünite vakalardan tam kemer köprü vakalarına kadar sabit restoratif diş hekimliğinde hala altın bir standart sunar ve tüm seramik çözümlere uygun maliyetli bir alternatiftir. Porselen bağlı kaplamalar bioouyumludur ve tek ünitelerden tam ark köprülerine (uzun açıklıklı ve kısa) kadar değişebilir ve implantları içeren restoratif vakalarda rutin olarak kullanılır.

Tüm porselen kaplamalar, katmanlı seramik ile metal bir alt yapıya sahiptir. Metal alt yapı, kalıcı fonksiyonel ve estetik restorasyonlar sağlamak için katmanlı seramiklerimizle birbirine bağlanan değerli olmayan, yarı değerli veya değerli alaşımlarla yapılabilir.

Porselen Kaplama Yapım Süreci

Dişimizin kırılmasının en sık nedeni diş minesinden daha sert bir şeyi çiğnememizdir. Diş kökü problemlerinin önüne geçmek ve estetik açıdan geri kazandırmak için kırılan dişin bir an önce tedavi edilmesi gerekir.Porselen Kaplama Avantajları

Çoğu durumda, kaplamalar kırılan parçayı kapatmak ve daha ciddi sorunlar ortaya çıkmadan önce herhangi bir enfeksiyonu önlemek için mükemmel bir çözüm olarak hizmet eder, ancak bunları aynı zamanda oldukça renksiz, yanlış hizalanmış bir dişin veya dişler arasındaki büyük boşluğun estetiğini geri kazandırmak için de kullanıyoruz. ön diş.

Kaplama, dişlere doğal ve çekici bir görünüm kazandırmak için dişin ön yüzeyine yapıştırılan ince porselen veya seramik bir kabuktur.

Porselen Kaplamanın Avantajları

  • Güvenli ve çizilmeye dayanıklı
  • Diş yapısına minimum müdahale
  • Renk değiştirmez
  • Doğal diş gibi görünüyor

Tedavi dişe zarar verir mi?

Dişe zarar vermez. Diş hekimi lokal anestezi altında diş yüzeyinin sadece üst tabakasını çıkarır. Diş kökünü veya kronu etkileyebilecek herhangi bir müdahale yapılmasına gerek yoktur.Porselen Kaplama Avantajları

Bir kaplama ne işe yarar?

  • Rengi değişmiş diş yüzeyini kaplamaya
  • Diş büyüklük kusurlarını düzeltir
  • Ön dişler arasındaki boşlukları kaldırır
  • İstediğiniz ton da beyaz dişe kavuşursunuz
  • İmplant üzerine yapılarak dişsizlik durumunuz ortadan kalkar
porselen kaplama avantajları

Doğal Görünüş

Porselen Kaplama ile Doğal Diş Görüntüsü

Ağrısız

İşlemde ağrı min. seviyededir.

Renk Değiştirmez

Porselen Kaplamalarınız ilk yapıldığı gün gibi görünür.

Uzun Ömürlü

Porselen kaplamalar iyi bakıldığında ömür boyu kullanılabilir.