Diş Beyazlatma

İçindekiler

60 Dakikada

Lazer Diş Beyazlatma

Dişlerinizin biraz daha beyaz ve parlak olmasını ister miydiniz? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Beyaz dişler tartışmasız on yılın en çok arzu edilen diş özelliğidir ve diş beyazlatma dünyadaki en yaygın diş prosedürüdür. Parlak, beyaz dişler istememizin birkaç nedeni var.

  • Beyaz dişler daha çekici kabul edilir ve çevremizdekilere daha çekici görünmemizi sağlayabilir.
  • Beyaz dişler daha sağlıklı görünür ve görünüşümüzle gurur ve özen gösterdiğimiz izlenimini verir.
  • Beyaz dişlere sahip kişilerin hayatta daha mutlu ve başarılı olduklarına inanılmaktadır.

Dişlerimizin rengini iyileştirebileceğini iddia eden birçok farklı ürün var, bunların çoğu çevrimiçi ve tezgahta mevcut. Ancak, sağladıkları sonuçlar genellikle vasat ve kısa ömürlüdür. Üstün ve uzun süreli sonuçlar elde etmenin tek yolu profesyonel diş beyazlatmayı tercih etmektir. 

Öncelikle, diş beyazlıkları bilinçaltımız tarafından gençliğin ve sağlığın belirtisi olarak algılanır.

Sadece 60 Dakika 

Beyazlatma prosedürü kısa bir hazırlık ile başlar – diş hekimi hastanın dudaklarını ve diş etlerini nazikçe mendil ve koruyucu bir polimer kaplama ile izole eder ve ardından diş hassasiyetini azaltan Rölyef Jeli uygular. Emaye üzerindeki kusurları ve çizikleri doldurur.

Sonra beyazlatıcı jelin kendisi kullanılır. Mekanizmasının temeli, belirli bir spektrumun ışığının etkisi altında hidrojen peroksitten aktif oksijenin salınmasıdır. Oksijen, emaye ve dentinin derin katmanlarına nüfuz eder ve bunlara çok dirençli pigmentleri bile ayırır.

Beyazlatıcı jel doktoru her 15 dakikada bir üç kez değişir. Buna göre, doğrudan ağartma işlemi bir saat sürer. Ağız boşluğunun hazırlanması ve flüorür içeren terkiplerle dişlerin re-mineralize edilmesi için yaklaşık olarak aynı zaman harcanmaktadır.

Diş Beyazlatmada Hazırlık

Diş etlerinde kronik iltihabı olan hastalar, hastalığın re-misyona girmesi için zaman alacaktır. Gerçekten de, akut fazda, ağartma işlemi sırasında, yalıtım jeli şişlikleri nedeniyle diş etlerine sıkıca yapışamayacaktır ve bu yumuşak dokuların kimyasal yanması ile tehdit eder.

Diş Beyazlatma Süreci

Diş hekimi tarafından belirlenen ev tipi, ofis tipi beyazlığının sonucunun korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, prosedürden sonra en az iki gün boyunca “şeffaf” bir diyet yapılırken, dentinal tübüller emaye için özellikle hassastır. Bununla birlikte, renklendirici pigmentli ürünlerden uzak durmak anlamlıdır ; soya sosu, pancar çorbası, şarap ve kahve beyaz dişlere faydası yoktur. Tabii ki sigara içmek de yaptırımlara tabidir. Bu basit kuralları yerine getirirseniz, iki yılda bir defadan fazla destekleyici prosedürlerle gülümseme beyazlığını yenilemeniz gerekecektir.

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Hayır. Kullandığımız tüm ürünler %100 güvenli ve diş beyazlatma tedavisinin yan etkisi sıfırdır.

Dişlerinizi profesyonel olarak beyazlatmaya değer mi?

Evet. Para için iyi bir değer. Profesyonel diş beyazlatma güvenlidir ve 60 dakika veya daha kısa sürede harika sonuçlar verir. Beyazlatma işlemleri, size iyi tavsiyelerde bulunabilecek ve tedaviden sonra sizinle birlikte takip edebilecek deneyimli ve iyi eğitimli uzmanların gözetiminde gerçekleştirilir. Bu arada dişlerinizi evde doğal ürünlerle beyazlatmaya çalışırsanız, beklenen sonuçları almanız çok uzun sürebilir ve kalifiye teknisyenlerden destek ve danışmanlık alamazsınız.

Sarı dişler beyazlatılabilir mi?

Evet. Tedavilerimiz dişlerinizi genetik doğal beyazlığına kavuşturabilir.

Kimler diş beyazlatma yapmamalıdır?

Hamile veya emziren annelere ve 14 yaşından küçük çocuklara profesyonel diş beyazlatma önermiyoruz.

Diş beyazlatma sonuçları ne kadar sürebilir?

Bu, yaşam tarzınıza ve evde dişlerinize nasıl baktığınıza bağlı olarak değişebilir. Sonuç 2 yıla kadar korunabilir. Bizimle iletişime geçin, danışmanlarımız size iyi ağız hijyeni ve dişlerinize nasıl düzgün bakacağınız konusunda kapsamlı bir rehber verebilir. Çoğu kişinin 6-9 ayda bir yaptığı diş beyazlatma işlemine siz de rötuş yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş beyazlatma sigara lekesi çıkarmada etkili midir?

Evet. Sigaradan kaynaklanan lekeleri onarma konusunda oldukça başarılı sonuç elde ediyoruz.

Öncesi
Sonrası

Diş Beyazlatma Öncesi ve Sonrası

60 dakikada en az 3 ton beyazlama

Zayıf diş hassasiyeti

Hızlı ve etkili